Lakierowanie parkietów ma za zadanie zabezpieczyć podłogę a jednocześnie uzewnęcznić piękno drewnianej struktury. Oferowana przez nas usługa przebiega w sposób wieloetapowy.

W pierwszej kolejności dokonujemy naniesienia lakieru podkładowego a potem dwóch lub trzech warstw lakieru nawierzchniowego. Prace te wykonujemy używając specjalnych wałków oraz blach przystosowanych do tego typu prac.

Opierając się na wiedzy oraz wieloletnim doświadczeniu starannie i fachowo dobieramy lakier do każdej konkretnej posadzki. Mnogość środków gruntujących, lakierów nawierzchniowych czy też olejów nie pozwala na przedstawienie jednego sposobu przeprowadzenia prac wykończeniowych. Generalnie należy dobrać rodzaj lakieru podkładowego do oczekiwanego efektu końcowego oraz do rodzaju drewna.

W przypadku trudnych w obróbce gatunków polecamy lakiery podkładowe na bazie rozpuszczalnikowej lub olejowej. Jeśli chodzi o wybór lakieru nawierzchniowego to należy zwrócić uwagę na przewidywane obciążenie oraz oczekiwany poziom połysku. Nie bójmy się lakierów na bazie wodnej. Nowej generacji lakiery na bazie wodnej są trwałym oraz efektownym zabezpieczeniem podłogi drewnianej.

Stawiamy na profesjonalne produkty firmy PALLMANN oraz BONA. W zależności od wymogów klienta wykorzystujemy lakiery o najwyższej jakości oraz stosujemy odpowiednią ilość warstw.